Edukacja

Niezbędnym narzędziem nowoczesnej edukacji są interaktywne urządzenia multimedialne.   

Coraz więcej nowoczesnych szkół stawia na rozwiązania multimedialne. Używanie multimediów podczas zajęć bardzo skutecznie pomaga w przyciąganiu i utrzymaniu uwagi uczniów przez dłuższy czas.  Z wielu zalet jakie posiadają wyróżnia się ich ogromna uniwersalność.

Niezależnie od grupy wiekowej uczniów oraz pokroju prowadzonych zajęć nauczyciel korzystając z odpowiednio dostosowanych materiałów oraz aplikacji bardzo sprawnie osiągnie zamierzony efekt dydaktyczny, wychowawczy, i jeśli okoliczności tego wymagają to również terapeutyczny.

 

 

 


    PROJEKTORY I TABLICE INTERAKTYWNE

Projektory multimedialne to bardzo popularne narzędzia wykorzystywane do celów prezentacyjnych podczas zajęć szkolnych. Zwiększają atrakcyjność prowadzonych prezentacji, minimalizują potrzebę stosowania materiałów w formie papierowej i co ważne, znacznie ułatwiają nauczycielom i wykładowcom przekazywanie wiedzy. Projektory mają za zadanie zwiększyć zaangażowanie uczniów w każdym miejscu – od najmniejszych sal lekcyjnych po sale wykładowe i aule. Wzbogaceniem standardowej prezentacji są zestawy interaktywne. Na zestaw składa się projektor interaktywny oraz tablica. Dzięki połączeniu tych dwóch elementów nauczyciel może w pełni zarządzać wyświetlaną treścią za pomocą wskaźnika. Dodatkowe oprogramowanie multimedialne zawierające szereg aplikacji edukacyjnych z pewnością wspomoże pracę dydaktyczną.


   MONITORY INTERAKTYWNE

Monitory interaktywne wyposażone w praktyczne funkcje dotykowe oraz oprogramowanie zwiększają wygodę i komfort sterowania urządzeniem. Wyświetlacze łączą w sobie funkcjonalność projektora oraz tablicy interaktywnej, co może zmniejszyć koszty instalacji i eksploatacji urządzenia.


   WIZUALIZERY

Jednym z najważniejszych czynników udanej prezentacji jest atrakcyjne przedstawienie tematu oraz utrzymanie uwagi odbiorców. Urządzenia typu wizualizer umożliwiają tworzenie interaktywnych prezentacji na żywo, na oczach wszystkich. Spontaniczna interakcja staje się możliwa, gdy zdjęcia, dokumenty i przedmioty są zdigitalizowane i powiększone przed publicznością, tworząc bardzo namacalne i żywe doświadczenie, które pozostawia niezatarte wrażenie. Wizualizery są urządzeniami łatwymi w obsłudze. Umożliwiają omawianie pracy oraz tworzenie notatek widocznych dla wszystkich. Pobudzają dyskusję na zajęciach. Wizualizery umożliwiają przedstawienie eksperymentów, doświadczeń wykonywanych przy biurku nauczyciela wszystkim uczniom w klasie. Wykorzystując wirtualne pióro możemy tworzyć notatki na prezentowanym materiale.