Kultura

Nowa technologia łączy się z klasycznym przekazem.                                     

Posługiwanie się nowoczesną technologią w obiektach tj. muzea i galerie, pozwala wzbudzić jeszcze większe zainteresowanie zwiedzających. Użycie wyświetlaczy dotykowych, monitorów wielkoformatowych, projektorów, ekranów, folii projekcyjnych tudzież systemów holograficznych, gwarantuje nowoczesny przekaz, sposób prezentacji eksponatów i treści naukowych, nadając im nowy wymiar. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań interaktywnych, w muzeum czy galerii, zwiedzający ma możliwość aktywnego i głębszego obcowania ze sztuką.

Teatry to również obiekty, w których dużą rolę odgrywa gra świateł, blask reflektorów, muzyka oraz projekcja obrazów. Zaawansowane rozwiązania audiowizualne umożliwiają realizację wielowymiarowych projekcji, które tworzą przestrzenną scenografię. Gra światłem i obrazem nadaje nieszablonowy oraz ponadczasowy wymiar sztuce, gdzie proste rekwizyty nabierają niebanalnej formy i barwy.

 

 


   PROJEKTORY

Projektory multimedialne przeznaczone do projekcji  w dużych pomieszczeniach charakteryzują się wysoką wytrzymałością, dużą jasnością i ostrością projekcji. Środowiska pracy projektorów instalacyjnych różnią się pod wieloma względami, dlatego producenci oferują najróżniejsze rozwiązania technologiczne, które zaspokoją wszelkie potrzeby prezentacji. Między innymi możliwość wymiany obiektywów, dzięki którym można dopasować parametry projektora do każdego miejsca i zastosowania. 


   EDGE BLENDING

Technologia Edge Blending pozwala uzyskać jeden panoramiczny o wysokiej rozdzielczości obraz przy wykorzystaniu kilku projektorów. Ten zabieg jest szczególnie efektowny przy prezentacji w dużych pomieszczeniach. Znajduje zastosowanie w różnego rodzaju profesjonalnych instalacjach, od reklamy po duże imprezy rozrywkowe tj. koncerty czy spektakle. Aby wyświetlić ogromny panoramiczny o niezakłóconej kolorystyce i bez widocznych połączeń obraz niezbędne jest zastosowanie profesjonalnych projektorów posiadających w swoich parametrach funkcję łączenia krawędzi czyli Edge Blending.


   MAPPING 3D

Rosnące oczekiwania widzów powoduję, że organizatorzy wszelkiego rodzaju eventów oraz reżyserzy spektakli w teatrach sięgają po nowoczesne technologie tj. Mapping 3D. Jest to przestrzenna projekcja na prawdziwych trójwymiarowych obiektach, budynkach czy scenografii, połączona z nowoczesnymi narzędziami animacyjnymi. Ta metoda jest oparta na złudzeniu optycznym i iluzji, zamienia element scenografii w powierzchnię projekcyjną, która nabiera nowej niebanalnej formy. To rozwiązanie spełnia nieograniczone koncepcje reżyserów i kreatorów.  


   STOŁY DOTYKOWE

Stoły dotykowe to pionierskie multimedialne narzędzia dające innowacyjne i nieszablonowe możliwości dotykowej prezentacji treści oraz produktów przy wykorzystaniu w pełni interaktywnych mechanizmów. Jest to technologia umożliwiająca bezpośrednią interakcję odbiorcy z systemem. Dzięki solidnej budowie i prostej obsłudze bardzo dobrze sprawdzają się w muzeach i galeriach sztuki. Prezentacja eksponatów w galerii może stać się odkrywczym interaktywnym wydarzeniem, które z pewnością zapadnie w pamięci zwiedzających.


   PIRAMIDA HOLOGRAFICZNA

Piramida holograficzna to urządzenie potrafiące niesamowicie wiarygodnie pokazać tzw. efekt hologramu. Bardzo interesujące jest to, że to wyjątkowe narzędzie prezentacyjne można stosować właściwie wszędzie oraz nie ma konieczności specjalnie dostosowywać otoczenia do jego pracy. Jest to bardzo efektowna i skuteczna forma prezentacji audiowizualnej. Pozwala stworzyć wyjątkowy trójwymiarowy pokaz ekspozycji.