Winda Sacro Screen - Lift

Zachowanie stylu. Dyskretna instalacja. Automatyczna obsługa. Mechanizm do montażu ekranów projekcyjnych.  Istotą mechanizmu jest odchylenie ekranu do ściany, odsłaniając prezbiterium, po zakończeniu wyświetlania pieśni. Jest to innowacyjne rozwiązanie stworzone z myślą o wyjątkowych wnętrzach świątyń. Podstawową cechą jest możliwość połączenia nowoczesnej technologii z zabytkowym wnętrzem. 

  • ⇒ System mechanizmu Sacro Screen - Lift służy do montażu ekranu projekcyjnego we wnętrzach.

  • ⇒ Ekran odchylany jest od ściany na czas projekcji, aby wyświetlany obraz był widoczny dla wiernych (sterowanie opcjonalne pilotem bezprzewodowym)

  • ⇒ Po projekcji ekran zostaje zwinięty. Mechanizm Sacro Screen - Lift odsuwa go, aby przysunięty do ściany nie zasłaniał np. prezbiterium.

  • ⇒ Istotą systemu Sacro Screen - Lift jest zachowanie stylu architektonicznego kościoła i ułatwia integrację nowoczesnych technologii projekcji i nagłośnienia we wnętrzach kościołów.


Winda Sacro Screen - Lift automatycznie odchyla ekran na czas projekcji, aby wyświetlany obraz był widoczny dla wiernych podczas nabożeństwa. Po zakończeniu projekcji ekran projekcyjny zostaje zwinięty, a mechanizm Sacro Screen - Lift odsuwa go, żeby przylegał do ściany i nie zasłaniał prezbiterium.

Winda Sacro Screen - Lift wykonywana jest standardowo w kolorze białym, ale na zamówienie może mieć inny kolor, żeby najlepiej pasowała do wnętrza. Na taki sam wybrany kolor zwykle lakierowana jest też obudowa ekranu instalowanego do mechanizmu odchylającego.

Mechanizm Sacro Screen - Lift pozwala na montaż ekranu każdej szerokości nawet do 400 cm, zapewniając stabilną pracę mechanizmu.

W kościołach nowoczesne urządzenia mają ludziom pomagać, ale nie odwracać uwagi od meritum, nie stanowią też ozdoby samej w sobie. Nowoczesne urządzenia we wnętrzu kościoła powinny być widoczne tylko w chwili użytkowania. Dlatego wskazane jest aby ekran projekcyjny widoczny był tylko na czas wyświetlania słów pieśni czy fragmentu filmu, po tym automatycznie może zostać zwinięty i przysunięty przez Sacro Screen - Lift do ściany, aby nie zasłaniał prezbiterium. Szczególnie w miejscach sakralnych ważne jest zachowanie czystości stylu i stronienie od kontrastów.